Systemy wentylujące w nowoczesnych łazienkach

Nasza łazienka powinna być miejscem, w którym nieustannie zachodzi efektywna cyrkulacja powietrza. Nie każdy może pozwolić sobie na okno w toalecie, które jest najlepszym jego źródłem. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, tak samo jak na fakt zwiększonej higieny w tych wnętrzach. Na szczęście nowoczesne technologie wciąż dbają o to, by zwiększyć komfort w tych pomieszczeniach. Ostatnio na rynku pojawił się interesujący element montażowy. Jego zadaniem jest odciąganie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza mieszkania, domu. Póki co ten nowatorski system jest integralnym elementem podwieszanych muszli klozetowych.

Stworzenie takiego zestawu stało się odpowiedzią na zwiększone wymagania użytkowników. W nowoczesnych domach wszyscy instalują różne innowacyjne systemy, które wyraźnie podnoszą komfort, ale i jakość takiego obiektu. Użytkownikom łazienek zależy na szybkim wyeliminowaniu nieświeżego powietrza z tych wnętrz. Problem ten nie ma nic wspólnego z wielkością pomieszczenia. Zwykłe wyciągi są przeważnie umieszczone nad kratką wentylacyjnego kanału. Wobec tego niemiłe zapachy rozchodzą się po całym pomieszczeniu, natomiast problem ich eliminacji jest dość kłopotliwy.

Sekret efektywności nowoczesnych odciągów polega na instalacji ukrytego w ścianie urządzenia z węglowymi filtrami, które świetnie radzą sobie z oczyszczaniem powietrza i pochłanianiem zapachów. Co dzieje się potem? Mianowicie bezwonne powietrze, jednocześnie oczyszczone zostaje wdmuchane z powrotem do pomieszczenia. Warto zaznaczyć fakt, że urządzenie to nie działa na zasadzie odświeżacza powietrza, ani nie działa na zasadzie wentylowania wnętrza. Nieświeży zapach usuwany jest w tym przypadku u źródła.

Urządzeniem tym steruje elektronika. System zostaje uruchomiony za pomocą jednego minimalistycznego przycisku. Całość opiera się na trwałym stelażu podtynkowym z zamocowanym na nim odciągiem powietrza. Zewnętrzny wygląd przycisku odpowiada nowoczesnym trendom, dzięki temu doskonale wygląda w każdym dobrze zaaranżowanym pomieszczeniu toaletowym. Ważną zaletą przycisku toaletowego w tym systemie jest jego wielofunkcyjność. Łączy on bowiem podstawowe zadania: wentylacje, spłukiwanie oraz wyrzuca kostki higieniczne.

Cały system wyraża ekologiczne idee. Pomieszczeń toaletowych nie trzeba wówczas intensywnie wietrzyć, a dzięki temu nie dochodzi do wychłodzenia łazienki. W zawiązku z tym jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie w dzisiejszych czasach.