Najmodniejsze płytki łazienkowe

Na ostateczną prezencję naszej łazienki ogromny wpływ wywiera estetyka wybranych płytek ceramicznych. Wiadomo, że obecnie mamy na rynku bardzo wiele rodzajów płytek – o różnych rozmiarach, w najróżniejszych kolorach i wzorach. Każdy w zasadzie może znaleźć takie rozwiązania, które będą odpowiadały jego wyczuciu estetyki. Wystarczy przeanalizować najnowsze kolekcje cenionych producentów płytek ceramicznych do łazienki, aby stwierdzić, jakie trendy w wystroju łazienki są obecnie na topie.

Płytki ceramiczne w zdecydowanych kolorach

Do popularnych rozwiązań zaliczają się płytki w intensywnych odcieniach – róż, żółć, zieleń, pomarańcz, turkus itd. Te i inne przyciągające wzrok kolory proponowane są bardzo często już od kilaku sezonów. Kiedy warto rozważyć ten trend? Intensywne kolory albo nawet połączenie dwóch czy trzech kontrastujących ze sobą kolorów to znakomite rozwiązanie w łazienkach w stylu nowoczesnym. Jeśli zależy Wam na dodaniu łazience futurystycznego charakteru, naprawdę warto pomyśleć o tego rodzaju płytkach. Nie każdy dobrze czuje się w bardzo jaskrawym otoczeniu. W takim przypadku rozwiązaniem może być jedna ściana w jaskrawym kolorze, a pozostałe w jakimś neutralnym odcieniu. Dość często zestawia się czystą biel lub czerń z płytkami w innym, intensywnym kolorze. Efekt wizualny jest naprawdę interesujący.

Neutralne szarości na ścianach i podłodze

Już od jakiegoś czasu modne są także płytki łazienkowe utrzymane w różnych odcieniach szarości – od jasnoszarych po ciemne, grafitowe. Szarość jest co prawda neutralna, ale w żadnym razie nie nudna. Wystarczy tylko sprawdzić, co mogą zaoferować czołowi producenci płytek ceramicznych na rynku. Jest tak wiele rożnych odcieni szarości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Monochromatyczne, szare łazienki, zwłaszcza jeśli postawimy na jasne szarości, sprawiają wrażenie większych, dlatego też delikatne szarości są bardzo polecane, gdy chodzi o powiększenie optyczne małej łazienki. Delikatne zestawienia szarości to rozwiązanie w zasadzie uniwersalne, które znakomicie współgra praktycznie z każdym typem mebli łazienkowych. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że szare płytki łazienkowe są obecnie coraz częściej wybierane.

Wyraźna tekstura płytek

Coraz chętniej wybierane są także płytki łazienkowe o wyraźnej teksturze. To dość innowacyjne rozwiązanie, które można spotkać przede wszystkim w bardziej nowoczesnych łazienkach. Gładka powierzchnia z połyskiem nadal jest uważana za najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, jednak chropowate płytki łazienkowe, płytki ze żłobieniami i innymi wzorami cieszą się sporym zainteresowaniem. Ciekawym rozwiązaniem są w tej kategorii płytki imitujące nieotynkowany beton. Uwaga! Płytki o wyraźnej fakturze to ciekawy pomysł aranżacyjny, jednak najlepiej nadają się na ścianę. Pamiętamy, że płytki z wyraźną teksturą są trochę trudniejsze do utrzymania w czystości niż tradycyjne płytki łazienkowe.

Płytki imitujące kamień, drewno oraz metal

Płytki z kamienia są dość kosztowne. Z kolei płytki z drewna niekoniecznie nadają się do łazienki, gdzie panuje wysoka wilgotność. To samo zresztą dotyczy także metalu. Ale obecnie można nabyć już płytki ceramiczne, które są naprawdę interesującymi imitacjami zarówno kamienia, jak i drewna oraz metalu. Ciekawostką jest fakt, że bardzo popularne są płytki, na których widać różne przetarcia, rysy, łuszczącą się farbę, rdzę itd. Taki efekt postarzenia pasje bardzo dobrze do wnętrz w modnym ostatnio stylu industrialnym. Jednak trzeba przyznać, że taka stylistyka jest bardzo odważna.

Przy wyborze płytek łazienkowych na pewno warto wziąć pod uwagę obowiązujące akurat trendy. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim należy dopasować płytki ceramiczny do własnych preferencji. I jeszcze jednak kwestia – jeśli zdecydujemy się na jeden z gorących trendów, musimy liczyć się z tym, że już za kilka lat płytki te będą zwyczajnie niemodne. Dlatego też warto zawsze warto rozważyć rozwiązania klasyczne. Niezależnie od mody płytki ceramiczne w stonowanych kolorach, bez zbytnich elementów dekoracyjnych, zawsze cieszą się dużym uznaniem.