Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska

Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
Nazwa:
Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
Kategoria:
Opis:

Gdy decydujemy się na budowę domu chcielibyśmy, co oczywiste, postawić go w jak najkrótszym czasie, ograniczając przy tym koszty budowy. Jednocześnie zależy nam na zachowaniu jak najwyższej jakości wykonania. W końcu dom ma służyć nam przez długie lata. W osiągnięciu tego celu pomoże nam firma Wiązar Polska.

Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska – montaż   fot.1

To producent wiązarów dachowych, prefabrykowanych elementów więźby dachowej. Co przemawia za zastosowaniem w naszym domu wiązarów zamiast tradycyjnej, wznoszonej na placu budowy więźby? Oczywiście oszczędności. I to dwojakiego rodzaju. Skracamy czas realizacji inwestycji, a jednocześnie oszczędzamy na robociźnie i materiałach.

Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska – montaż   fot.2

Dlaczego? To proste. Wiązary, dzięki konstrukcji kratowej, osiągają tą samą wytrzymałość co konstrukcja dachu oparta o tradycyjne rozwiązania przy zastosowaniu znacznie mniejszej ilości tarcicy. Oszczędzamy więc na koszcie drewna zużytego do wzniesienia więźby. Wiązary, jako sztywniejsze od konstrukcji z krokwi nie wymagają tylu podpór, więc możemy wznieść w naszym powstającym domu mniej ścian nośnych, zużywających najwięcej materiału. A to kolejne oszczędności. Oszczędzimy także na materiale na fundamenty. Ze względu na mniejszą ilość ścian nośnych i znacznie lżejszą więźbę, nie muszą już być tak mocne, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska – montaż   fot.3

Oszczędność czasu z kolei wynika z faktu, że w przeciwieństwie do tradycyjnej więźby, konstrukcja dachu z wiązarów przygotowywana jest równolegle ze wznoszeniem ścian budynku. Gdy te są gotowe, od razu możemy przystąpić do montażu więźby. Trwa on zazwyczaj dwa dni po których dach jest już gotowy do krycia. A tradycyjna więźba to minimum dwa, trzy tygodnie prac. W dodatku precyzja wykonania jest znacznie mniejsza, niż w przypadku wiązarów.

Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska – montaż   fot.4

Firma Wiązar Polska swe usługi świadczy kompleksowo. Przygotowuje projekt konstrukcji dachu, wykonuje wszystkie niezbędne elementy, dostarcza je na plac budowy własnym transportem oraz zajmuje się profesjonalnym montażem. Skorzystanie z oferty firmy Wiązar Polska to także dla inwestora jeden problem do rozwiązania mniej, a tych jest przecież przy wznoszeniu domu bez liku. Po prostu nie musimy, jak przy wznoszeniu tradycyjnej więźby, szukać dobrej jakości tarcicy, co nie jest zwykle rzeczą łatwą. Firma wszystkie swe konstrukcje wykonuje z najwyższej jakości atestowanego drewna sprowadzanego ze Skandynawii.

Montaż stropu z belek Posi-Joist marki Wiązar Polska

Wiązary dachowe kratowe to nie jedyny produkt oferowany przez firmę Wiązar Polska. Firma wytwarza także drewniane ściany szczytowe o konstrukcji kratowej, przeznaczone do montażu powyżej wieńca. To doskonałe rozwiązanie, zamykające wraz z wiązarami całą konstrukcję powyżej wieńca, przyspieszające czas realizacji inwestycji i redukujące jej koszty. W ofercie firmy znajdziemy także drewniane kratowe belki stropowe Posi-Joist. To doskonałe rozwiązanie dla budynków wielkopowierzchniowych. Ze względu na swą lekkość przy jednocześnie dużej wytrzymałości strop wykonany z belek Posi-Joist nie wymaga tylu podpór pośrednich, jak rozwiązania tradycyjne, przez co przestrzeń w budynku jest znacznie mniej ograniczana przez podtrzymujące strop słupy czy filary.

Strona WWW:
Telefon:
578211132
NIP:
1230537879
Kwatera Główna:
58-140 Jaworzyna Śląska
  • Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
  • Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
  • Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
  • Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska
  • Wiązary dachowe z firmy Wiązar Polska