Białe płytki na podłogę

Płytki ceramiczne to bardzo popularna okładzina, która z powodzeniem stosowana jest zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Obecnie można znaleźć na rynku płytki ceramiczne w wielu różnych kolorach i wzorach. W zasadzie nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. Wszechobecna moda na minimalizm powoduje jednak, że do łask wracają także bardzo tradycyjne białe płytki ceramiczne, które chętnie kładzie się także na podłogach. Dlaczego taka podłoga to dobry pomysł?

Warto od razu zaznaczyć, że biel to kolor, który od dawna kojarzony jest z wnętrzami przestronnymi, jasnymi. I o ile biel na ścianie lub suficie, nikogo nie dziwi, o tyle biała podłoga ciągle jeszcze uznawana jest za pomysł z lekka kontrowersyjny. Do tego przyczynia się chociażby fakt, że jest to rejon w każdym pomieszczeniu, który jest dość mocno podatny na powstawanie zabrudzeń różnego typu. Na białych podłogach są dość widoczne wszelkie zabrudzenia, a nawet kurz. Z drugiej strony jednak nie da się zaprzeczyć, że biały kolor jest uniwersalny i doskonale pasuje do każdego wnętrza – niezależnie od jego powierzchni.

Białe płytki na podłodze – odpowiednie dla każdego metrażu?

Niezależnie od tego, czy Wasze mieszkanie jest małe czy duże, białe płytki będą dobrym rozwiązaniem. Jak już wspomnieliśmy, białe płytki na podłodze kojarzone są zwykle z przestronnymi pomieszczeniami. Warto jednak podkreślić, że biały kolor na podłodze powiększa optycznie każde pomieszczenie. A to oznacza, że taka podłoga jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku stosunkowo niedużych pomieszczeń, jeśli chcielibyście, aby sprawiały one wrażenie choć trochę większych. Warto zaznaczyć jeszcze, że białe płytki na podłodze zawsze świetnie wyglądają, tworzą zgraną całość z każdym innym kolorem. Zarówno z intensywnymi barwami, jak i pastelami czy np. z elementami z drewna lub kamienia. Białe płytki na podłodze cieszą się coraz większa popularnością. Dlaczego? Bo to rozwiązanie uniwersalne!

Gdzie można położyć białe płytki?

Płytki ceramiczne to okładzina, którą najczęściej spotyka się w łazienkach i kuchniach. Dlaczego? Z tego względu oczywiście, że płytki są odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Jeśli jednak chodzi o białe płytki, są one na tyle dekoracyjne, że można je z powodzeniem położyć na podłodze w salonie lub sypialni. Chcesz podkreślić estetykę płytek? Zastanów się nad wyborem odpowiedniej fugi. Możesz zdecydować się na fugi w kontrastowym kolorze, jednak także białe fugi będą dobrym rozwiązaniem – dla osób lubiących klasykę.

Jak wybrać odpowiednie białe płytki na podłogę?

Wybór płytek podłogowych wymaga dokładnego przestudiowania oferty. Co jest w zasadzie ważne, jeśli wybór ten ma być trafny? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry techniczne płytek podłogowych. Dobrym rozwiązaniem byłyby płytki ceramiczne, które mają dobre właściwości antypoślizgowe. Tego rodzaju płytki są zalecane w każdym domu, w którym mieszkają małe dzieci. Jeśli chcesz, aby Twoje płytki podłogowe były w miarę łatwe do utrzymania w czystości, zrezygnuj z modeli ze żłobieniami, które są trudne do doczyszczenia. Lepsze, ze względów praktycznych, będą płytki gładkie.

Aranżacja wnętrz z białą podłoga ceramiczną

Nie da się zaprzeczyć, że biała podłoga gwarantuje w zasadzie niczym nieograniczone możliwości aranżacyjne. Przede wszystkim taka podłoga powinna świetnie wyglądać we wszystkich wnętrzach nowoczesnych, zwłaszcza tych cechujących się surową, minimalistyczną stylistyką. Z drugiej strony jednak biała podłoga będzie świetnie wyglądać we wnętrzach tradycyjnych, w tym także rustykalnych. Białe, eleganckie, a przy tym neutralne płytki będą się doskonale komponować z naturalnym drewnem. Chcesz w pełni wykorzystać aranżacyjny potencjał białej podłogi z płytek ceramicznych? Jeśli tak, zadbaj o detale, w tym chociażby i wysokiej jakości wykonanie, a także dopasowanie wszystkich elementów, zwłaszcza dekoracji. Jedno jest pewne – białe płytki na podłodze będą świetnym rozwiązaniem zarówno w dużej sali reprezentacyjnej, jak i w przytulnym mieszkaniu.